מיינדפולנס בכנס בריאות הרופא

ביום חמישי הקרוב יתקיים כנס הסתדרות הרופאים הראשון המוקדש במלואו לבריאות הרופא.  מטרת הכנס היא להעלות למודעות את חשיבות השמירה על בריאותם של הרופאים ולתת כלים מעשיים באופן חוויתי ומהנה.

יש כאן שתי מגמות שבאופן אישי משמחות אותי מאוד.  הראשונה היא ההתייחסות לצרכים, למשאבים, ולבריאות הרופאים והרופאות שמטפלים בכולנו.  רופאים ורופאות, בנוסף לכך שהם אנשים כמו כולנו, פוגשים במהלך עבודתם את הסבל של המטופלים באופן יומיומי, וישנו צורך משמעותי לספק להם את הכלים והמשאבים להתמודד עם כך.  הסתדרות הרופאים עושה עבודה נהדרת בעניים בשנים האחרונות והכנס הזה הוא עדות ברורה לכך.

המגמה השנייה שמשמחת אותי מאוד היא כניסתם האיטית אך העקבית למערכת הבריאות של גישות משולבות מיינדפולנס, הן עבור החולים והן עבור הרופאים.  כשפנו אליי להעביר סדנת היכרות והתנסות עם מיינדפולנס בכנס בריאות הרופא לא הייתי צריכה לחשוב פעמיים ונעניתי בחיוב מייד.

אז אם אתם מכירים רופא או רופאה שזה יכול לעניין אותם, זה לא מאוחר מידי להרשם, אם כי אני מבינה שההרשמה לכנס ולסדנה עצמה שילשה את עצמה בשבועיים האחרונים.  הכנס ייתקיים במלון דניאל בהרצליה והינו ללא תשלום לרופאים. ניתן להרשם בקישור הזה.